Texto Alternativo

Çeviri İşletmeleri
Toplanıyor

Çeviri işletmeleri düzenli toplantılarda bir araya geliyor, sektörün gelişmesi için plan ve projeler geliştiriyor.

Texto Alternativo

Sektör -
Akademisyenler Zirvesi

Çeviride reel sektör temsilcileri ile akademisyenler her yıl bir araya gelerek, genel değerlendirmelerde bulunuyor.

Texto Alternativo

Son Dönemde Aramıza
Katılanlar

Türkiye'nin her yerinden ÇİD'e katılımlar devam ediyor. Yeni dönemde ailemize katılan işletmelerimizi kutluyor, başarılar diliyoruz.

Texto Alternativo

ÇİD'e Neden
Üye Olmalıyım

Ülkemizde çeviri sektörünün gülen yüzünü temsil eden Çeviri İşletmeleri Derneği gerçekleştireceği projelere sizi de davet ediyor.

Texto Alternativo

ASİP Seminerleri
Ne Zaman – Nerede?

Çeviri sektöründe aktif olarak görev yapan uzmanlarla çeviribilim öğrencilerini biraraya getiren ASİP Seminerleri için tıklayın.

Başkanın Mesajı

Afrika'da her sabah bir ceylan uyanır,
En hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa öleceğini bilir.

Afrika’da her sabah bir aslan uyanır,
En yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa aç kalacağını bilir.

Aslan ya da ceylan olmanızın bir önemi yoktur.
Yeter ki güneş doğduğunda koşmak zorunda olduğunuzu bilin


Değerli Dostlarım,

Şu Afrika atasözü, durumumuzu ne kadar güzel tanımlıyor değil mi? Çeviri sektörünün girişimci bireyleri olarak, ne kadar çok ortak yanımız var...  Aslan değiliz, ceylan değiliz, ormanda da değiliz; ama bu sözler sanki bire bir bizim için söylenmiş gibi… Dünyanın neresinde olursa olsun, her çeviri işletmesi bugün daha çok koşması gerektiğini biliyor.

Bir yandan var gücümüzle çalışarak geçimimizi sağlamak, diğer yandan sektörümüzde yaşanan değişiklikleri ve hatta küresel gelişmeleri takip etmek durumundayken geride kalmak, zayıf düşmek ihtimali de yok değil! Ancak, insanlar olarak canlılar âleminde farklı bir yerde bulunduğumuz da ortada... Öyle de olmalıdır. Bizler ileri düzeyde organize olmayı başarabilen varlıklarız. Zorlukları bir araya gelerek aşabilir, kendimize yol açabilir aslanlara yem olmadan hedeflerimize varabiliriz.

İşte Çeviri İşletmeleri Derneği bu amaçla, Türk çeviri sektörünün güçlenmesine ve küresel rekabete hazırlanmasına katkı sağlayacak çalışmalar yapmak amacıyla kuruldu ve çeviri sektörünün Türkiye’deki gücü oldu. Ne yarışta geri kalmaya tahammülümüz vardır, ne de aslanlara yem olmaya niyetimiz! Çünkü çalışıyoruz… Çünkü düşünüyoruz, birlikteyiz ve güçlüyüz…

Çeviri İşletmeleri Derneği ülkemizi dünyanın huzurunda temsil eden meslek örgütüdür. Bir yanımızda Avrupa kıtasında, diğer yanımızda geniş Asya ve Orta Doğu topraklarındaki dostlarımızla birlikte geliştirdiğimiz çalışmalar onlar için olduğu kadar, Türk Çeviri Sektörü olarak bizler iuçin de besleyici olduğu ortada. Bu noktada artık üzerimize düşen doğal görev doğrultusunda harekete geçmemiz gerektiğine ve Doğu ile Batıyı bir araya getirecek projeleri başlatma zamanının geldiğine inanıyorum.

Büyük projeleri sadece vizyon sahibi bireyler gerçekleştirebilir. Bu nedenle, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada çeviri sektörünün kazanmasına vesile olacak bu çalışmaları Çeviri İşletmeleri Derneği’nin üyeleri yapacaktır. Türk çeviri sektörünü yan yana durmaya, daha güçlü olmaya, birlikte kazanmaya davet ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Rafet Saltık
Başkan
Nuna Yerelleştirme

İçimizden Biri

Cânâ Özgen Birler

İstanbul'da doğmuş olan Cânâ Özgen Birler, lisans eğitimini İşletme üzerine aldıktan sonra Bütünleşik Pazarlama İletişimi Yönetimi üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır.

2002 yılında başladığı çalışma hayatına, 8 yıl boyunca finans sektöründe çeşitli pozisyonlarda devam etmiştir. 2012 yılında Nuna Yerelleştirme de Pazarlama ve Satış Yöneticisi olarak görevine başlamış ve halen Nuna Yerelleştirme'de Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki kedi annesidir.

Nuna Yerelleştirme

Nuna Yerelleştirme, çeviri ve yerelleştirme sektöründe deneyim sahibi bir ekip tarafından 2005 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Hem yerel hem de uluslararası kurumsal müşterileri için, yerelleştirme ihtiyaçlarına yönelik kaliteli ve zamanında tamamlanan entegre dil hizmetleri sunmaktadır.
Kurulduğu günden bu yana Türkiye de ÇİD ve uluslar arası platformda GALA meslek kuruluşlarına üyedir.
İTO Tüketiciyi Koruma Taahhütnamesi’ni imzalamış seçkin kurumlar arasında yer almakta olan Nuna Yerelleştirme, EN15038 çeviri hizmetlerinde kalite standardı sahibidir. 

ePosta : info@nuna.com.tr
Tel : 90 216 338 52 53-54
Web : www.nuna.com.tr

Nuna Yerelleştirme

 • Bilişim teknolojileri (yazılım ve donanım)
 • Tıp ve tıbbi cihaz
 • Elektronik
 • Telekomünikasyon
 • Hukuk
 • Ekonomi
 • İş dünyası
 • İnsan kaynakları
 • Mühendislik
 • Enerji
 • Eğlence
 • Turizm
 • Yapı
 • Ağır makine
 • Mekanik ve otomotiv

Çeviri İşletmeleri Derneği Aktiviteleri