Texto Alternativo

Çeviri İşletmeleri
Toplanıyor

Çeviri işletmeleri düzenli toplantılarda bir araya geliyor, sektörün gelişmesi için plan ve projeler geliştiriyor.

Texto Alternativo

Sektör -
Akademisyenler Zirvesi

Çeviride reel sektör temsilcileri ile akademisyenler her yıl bir araya gelerek, genel değerlendirmelerde bulunuyor.

Texto Alternativo

Son Dönemde Aramıza
Katılanlar

Türkiye'nin her yerinden ÇİD'e katılımlar devam ediyor. Yeni dönemde ailemize katılan işletmelerimizi kutluyor, başarılar diliyoruz.

Texto Alternativo

ÇİD'e Neden
Üye Olmalıyım

Ülkemizde çeviri sektörünün gülen yüzünü temsil eden Çeviri İşletmeleri Derneği gerçekleştireceği projelere sizi de davet ediyor.

Texto Alternativo

ASİP Seminerleri
Ne Zaman – Nerede?

Çeviri sektöründe aktif olarak görev yapan uzmanlarla çeviribilim öğrencilerini biraraya getiren ASİP Seminerleri için tıklayın.

Başkanın Mesajı

Üyemiz Diye Danışmanlık ve Çeviri Hizmetleri’nden uluslararası bir dergi: transLogos Translation Studies Journal

Okurlarıyla ilk kez Aralık 2018’de buluşan transLogos, Çeviri İşletmeleri Derneği’nin üyesi Diye Danışmanlık ve Çeviri Hizmetleri tarafından yayımlanıyor. Çeviri ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösteren üyemiz, Diye Yayınları ile de çeviribilim ve dil hizmetleri sektörüyle ilgili bilimsel kitaplar sunuyor. Dil hizmetleri sektörüne önemli bir katkı yapacağını düşündüğümüz transLogos, bu anlamda üye şirketimizin akademik çalışmalarının en yeni halkasını oluşturuyor.

Küresel dil hizmetleri sektörüne ve çeviribilime özellikle disiplinlerarası bir yaklaşımla katkı yapmayı amaçlayan transLogos’un Editör Kurulu’nda Türkiye dahil 10 farklı ülkeden birbirinden değerli akademisyenler yer alıyor. Dergi; çeviri kuramı, çeviri tarihi, çeviri eleştirisi, çeviri eğitimi, makine çevirisi, bilgisayar destekli çeviri, teknik metin yazarlığı gibi konularda hazırlanan makaleleri kabul ediyor.

Dergiye gönderilen her özgün makale çift kör hakemlik sürecinden ve titiz bir editör grubunun denetiminden geçiyor. Değerlendirme sonucunda derginin yayın ilkelerine, araştırma etiğine ve akademik çalışmaların gerekliliklerine uygun bulunan makaleler dergide yer buluyor. Çevrimiçi ortamda akademisyen, araştırmacı ve dil hizmetleri sektörü paydaşlarına ücretsiz olarak sunulan transLogos TÜBİTAK’ın DergiPark platformu üzerinden okurlarla buluşuyor.

Bilim dalına katkıyı en üst seviyede tutacak bir yayın politikası benimseyen transLogos, sektör ve çeviribilim alanının sürekli değişen trendleri ve talepleri için yeni bir tartışma platformu sunarak alana katkı yapmayı ve yön vermeyi hedefliyor.

Çeviri İşletmeleri Derneği olarak Diye’yi tebrik eder ve transLogos’a uzun bir yayın hayatı dileriz.

Dergiyle ilgili bilgilere ve yayımlanan sayılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Dijital Tercüme Ltd.

İçimizden Biri

Senem Kobya

1999 yılında başladığı çevirmenlik mesleğinde Almanca/İngilizce/Türkçe yeminli çevirmen, çeviri editörü, yerelleştirme uzmanı veya proje sorumlusu olarak görev almıştır. 

2002 yılında kendi şirketini kurmuş ve o günden beri ÇİD üye işletmelerinden Dijital Tercüme Ltd. 'nin  CEO'su olarak çalışmaktadır. Çeviri Blog, Çeviri Yarışması ve Çeviri Kitabı projelerini yürütmektedir.
Çeviri İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak derneğin, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden sorumludur.

Dijital Tercüme Ltd.

Dijital Tercüme Ltd, 2002 yılından beri çeviri ve yerelleştirme alanlarında hizmet vermektedir. ISO 9001, EN 15038, OHSAS 18001 ve MTC 112 kalite sertifikalarına ve Google Yetkili Çeviri&Yerelleştirme Bürosu unvanına sahibidir. 50 dil çiftinde, 102 uzmanlık alanında, 600’den fazla kamu ve özel sektör referansıyla çalışmakta ve MYK 12UMS0274-6 referans kodlu Ulusal Meslek Standardı kurallarına göre yönetilmektedir.

Sloganı „kusursuz iletişim“ olan Dijital Tercüme; kurumsal, sosyal ve çevresel sorumluluğunun bilincinde ve sürdürülebilirlik alanında etkin olarak görev alan bir kuruluştur.

ePosta : info@dijitaltercume.com
Tel   : 0212 220 43 03
Tel2 : 0212 220 43 04

Dijital Tercüme Ltd.

  • Yazılı Çeviri
  • Sözlü Çeviri
  • Yerelleştirme
  • Key4World
  • Redaksiyon
  • Akademik Okuma
  • Yazılım ve İnternet Hizmetleri